- Mi lenne, ha együtt készülnénk a felvételire?
Miénk volt a világ, hiszen pár napja sikeresen túlestünk az érettségin, a technikusi oklevelet már a zsebünkben éreztük, az egyetem, főiskola pedig 1971 koranyarának napsütésében végtelenül távolinak tűnt.
Miért is ne? Ha lazán vesszük, akkor is sikerülni fog. Laci ki is hozott pár könyvet Kelenföldre, de inkább napoztunk, beszélgettünk.
- De hát innen, a korlátról ki lehetne húzni egy longvájert - mondta Laci. Ráhagytam.
No nem volt egész véletlen ez az egész, páran a technikumi osztályból tudtuk egymásról , hogy nemcsak a villamosenergiaipar érdekel bennünket. Volt aki gitározott, ahhoz épített csöves erősítőt (én egy ECL86-tal), más "csak úgy" forrasztgatott össze áramköröket, magnóztunk, zenéltünk, építettünk ezt-azt, hiszen akkor se tudtuk volna megvenni a hangszedőt, torzítót, kábeleket, egyéb kellékeket, ha lehetett volna kapni. Persze a korabeli Ezermester bolt 30 Ft-os zsákbamacskája, esetleg a Fő utcai Szalkai-bolt sokat segített.Most itt az alkalom, nézzük csak meg ezt a rádiózást!
A másnap délelőtt cipekedéssel kezdődött, az emeleti szobácskában helyet találtunk a vevőnek, Laci pedig büszkén húzta elő 8W-os, 14 megás saját készítésű adóját. Alusasszira készült, 6AG7 volt a végfok, tán előtte egy ECF volt a VFO és a buffer. Az LW antenna tank-körrel csatlakozott az adóhoz. A kert végében susogó akácokig húztunk ki egy szál drótot.
Megkezdődött a kusózás, én eleinte keveset értettem, de rohamtempóban tanultam morzézni. A szoba falán lévő térképen üvegfejű gombostűkkel jelöltem meg a sikeres összeköttetéseket és amikor Libanont is meg kellett keresnem, eldőlt minden.
A Bajcsy-Zsilinszki út 5-ben, a félemeleten Hubert Gyuri klubtitkár kedvesen fogadott, azon nyomban be is fizettem az éves tagsági díjat (talán 5Ft volt) és megismerkedtem néhány velem nagyjából egykorú sráccal, köztük Kukucska Pállal, ők voltak Viczián Lacival a "régi" tagok. Idézőjelben, hiszen a klub is csak nemrég alakult meg. Igaz, ők már rádiós múlttal rendelkeztek, hiszen a belvárosi úttörőházban székelő HA5YAI ifjúsági állomáson operátorkodtak Kertész Béla (†) HA5FN szárnyai alatt.
A múlt hetekben (2020 november) a Bajcsyn jártam, megnéztem a Bajcsy 5 kaputelefonját. Timisoara et még ki van írva!
Kitelepülés! Polni den! URH! Éjfélkor találkoztunk a Kelenföldi pályaudvaron, a Pécsre tartó kofavonaton mindenki feküdt, nekünk alig jutott egy fél ülőhely. A pécsi autóbuszpályaudvar hajnali 4-kor még zárva, irány a Misina gyalog! Sátorral, csomagokkal, majd belehaltunk. Itt ismerkedtem meg Boros Lajossal a harmadik "öreggel", közeledtünkre HA5CW Vas Lacival gyorsan megitták a maradék pálinkájukat. Szerencse, hogy mi is vittünk. A délre néző lejtőről végigrádióztuk a YU1-es magyarlakta területeket. 2m-en mindenkinek kvarcvezérelt adója volt, CQ után végig kellett tekerni a vevővel a teljes sávot, hátha hív bennünket (percekig) valaki valahol. Vas Laci nagyon büszke volt a VFO-s adójára. Vajon mi lett vele? És a rádióval...
Felgyorsultak a dolgok, megtanultam a morzejeleket, operátori számot kaptam, nemsokára KPM vizsgát tettem. A rádióklubban a belvárosi félemeletről sok-sok méter koax vezetett a háztető felett kihúzott W3DZZ-hez (az antennatartók a mai napig láthatók az Erzsébet térről). HA5KC János volt az adófelelős, az ő "DSB"-adójával rádióztunk (1xGU-29), volt egy RG-44-es Marconi vevőnk. Később kaptunk egy TELRAD-200 adóvevőt , ezt állandóan javítgatni kellett, egyszer még a hangfrekis kimenőtrafóját is újratekercseltem...QSL-lapokért bejártunk a Dagály utcába (a begyűjtött lapokat országok szerint felragasztottuk a klubhelyiség falára, míg ki nem jött egy komplett DXCC), visszafelé mindig ettünk egy lángost, ittunk egy sört.
HA5MA Laci: sima lángos : 90 fillér, káposztás : 1Ft 10 fillér
Itt ismerkedtünk meg az akkor 14 éves Zudor Petivel, aki már gyakorlott rádiósnak számított, be is lépett rögvest a klubunkba, csinált is gyorsan valami marhaságot, amiből botrány lett.
1972 augusztus 2-án Egervári Elvtárstól átvehettem az adóengedélyemet. - Maga is nagyon fiatal, csak vigyázzon! - förmedt rám a mindenható rádiótechnikai főelőadó, utalva Zudor Peti csínyjére. Mit számított, madarat lehetett volna fogatni velem!
Május 10-20 : Budapest Napok! Már főiskolás voltam, minden évben vizsgaidőszakra esett a "verseny", de boldogan robogtam a többiekkel Hubert Gyuri rozzant Trabantján Dömörkapura, a Római-partra, Csikóváraljára, Tata Fényes Fürdőre, ahova éppen kitelepültünk, hiszen hamar kiderült, hogy a belvárosi félemelet nem ideális helyszín a versenyzéshez. Sokat rádióztunk, tábortűz és borosüvegek mellett hajnalig tartó beszélgetéseken váltottuk meg a világot, szerelmek szövődtek (persze hogy lányok is voltak, húszévesek voltunk), barátságok köttettek és semmisültek meg hülyeségeken való sértődések miatt - aztán kötődtek újra.
Dömörkapun a kulcsos házban laktunk, a völgyben kihúzott dipollal alig lehetett rádiózni, mégis szerettük. Sokszor csak a hajnali madárfütty szakította meg az este megkezdett beszélgetést a tábortűz körül.
A Római parton már többsávos GP-t használtunk, hangolókondija nyáklemezből készült, úgy hangoltuk, hogy légpuskával addig lőttünk lyukakat a nyákra, amíg jó nem lett.
1972-ben a Budapest Napokra a Római Part egyik vállalati üdülőjébe mentünk kitelepülni. Itt már HW-100 volt a RIG és GP az antenna. A környéken séta közben a Munkásőr Üdülő előtt feltűnt az őrnek a BHG 27 megás kézirádiónk. Ezt a biztonság kedvéért azonnal elkobozták és csak másnap adták vissza.
Hubert Gyurit Frankó Zsizsi , később Kopasz Imre (†) ex HA5GQ váltotta a klubtitkári székben, Lajos katonának állt, Pali és Péter dolgozott, a főiskolára is csak be kellett látogatni. Kicsit talán ritkábban, de bejártam a klubnapokra, hiszen szinte mindig ott volt - ahogy eszembe jutnak :A félemberes duma a Gőgh-é, a Magonyé / 5VM : "2x2 deci wiszkit tisztán"
Juhász Jóska a BEAG-ban dolgozott, sok leselejtezett anyaggal ajándékozta meg a Klubot. Szalagos stúdiómagnója piszok jól szólt. Vámosi Manricó ex HA5RH- és persze lányok a szomszédos lövészklubból, máshonnan.
Később, budapesti tanulmányai idejére csatlakozott hozzánk Dicse Pista MUKI (†) - később HA6OQ -, legfiatalabb lévén ő hozta a sarokról a sört a legendás aktatáskában.
Kósa Tibit (HA1US ex HAØLS) úgy is mint JUNÓ-t még a Kandón ismertük meg, őt csak ritkán láttuk, mivel végigturnézta az országot Nyíregyházától Szegedig, onnan Győrig, részben munkahelyi, részben szerelmi ügyek miatt.
Az biztos hogy 72-ben Nyiháról kusózott.
Büszkék voltunk, hogy néha megjelent nálunk Hetényi László -ahogy Zudor hívta, Laci papa- HA5BK, a méltán nagyhírű konstruktőr.
Sokat segített, nekem pl. gatyába rázta a Kisszövetkezeti vevőmet amit Gőgh Laci közreműködésével Dagi Janival cseréltem el.
Adtam érte egy USZ-9-et. Ezt a leselejtezett repülőrádiót 200 Ft-ért lehetett vásárolni a Klubban. 1972-t írtunk.
HA5BK később adófelelősünk is lett.
Talán már Csaba Zsolt (Rosenkrantz, Kranci) HA5LJ volt a klubtitkár, amikor elkezdtük járni az országot, nemcsak Budapest Napokra, de más versenyekre. Szabó Lacinak köszönhetjük, hogy szezonon kívül eljutottunk a Fővárosi Kettes (számú építőipari Vállalat?) üdülőibe.
Balatonszéplakon húztunk fel a (20m-es?) dipol elé és mögé először direktort és reflektort, de a HW-100-ból (ez váltotta a Telradot) nemigen jött ki 30w-nál több, nem nyertük meg a versenyt (talán CQ-MIR lehetett).Zánkán többször is jártunk, a vasutas-üdülőt Básta Rudi intézte. Az itt készült film tanúsága szerint - operatőre alighanem 5MO Lajos volt - vendégünk volt Gőgh László (†) ex HA5BUB még korábban HA5DI a kiváló tehetségű rádiós. Együtt iszogattuk Kranci Erdőkertesi Rettenetes borát.
Gőgh Lacinál meg kell említeni, hogy HA5DI korában FOC-tag volt. Ez biztos, mert végigolvastam egy eredeti listát és benne van AM bátyánkkal együtt! BIZONY!
Fényes Fürdőn a Fővárosi Kettes üdülőjébe jártunk. A Budapest Napokra (május 10.-20.) velünk jött Borek Andris , aki HA3GJ leszerelt híradó-katonája volt, nálunk folytatta morzézást, lelkes amatőrré vált. Harisnyanadrágjára ma is emlékszünk. Vajon mi lett Andrissal? Az üdülő szezonon kívül nemcsak a tavaszi, de az őszi-téli versenyekre is befogadott bennünket. Feledhetetlen élmény volt a 80m-es piramis antenna építése éjszaka, hóesésben. Magony Józsi ronggyá ázott nyúlszőrsapkája talán ma is ott szárad az ablakrácson.
Reggel a rendőrség betöréssel gyanúsított bennünket (valami vandálok feltörtek pár víkendházat), de mégis ott csináltunk a magas nyárfák csúcsára felhúzott sima dipollal az ARRL 10m-es versenyen először 1000 feletti QSO-t (akkor még csak K/W és VE számított). Lajossal ott ölelgettük egymást örömünkben.
Szép volt, jó volt az országjárás, de örültünk, amikor lehetőség adódott, hogy véget vetve a cigányéletnek állandó helyet kapjunk az alsógödi MHSZ kastély toronyszobájában, ott ahova úttörőként be se szagolhattam.
Örököltünk egy - két BKV-oszlop egybefordításával készült - magas oszlopot, rajta egy G4ZU-beamet. Ez nem volt valami jó, leszedtünk és felszereltünk a helyére egy 2 elemes 3 sávos Cubical Quadot, 12mm-es üvegszálas rudait a HOKÉV-tól rendeltük és kaptuk meg hosszas utánajárással. Ez volt életünk első igazán jó antennája. Itt kóstoltunk bele először az igazi antennaszerelésbe is, Lajossal egy egész napot töltöttünk az oszlop tetején, kosárban húztuk fel az ételt-italt. Olyan jól sikerült, hogy a következő versenyt 5000 feletti QSO-számmal zárhattuk, ezzel megverve nagy riválisunkat, a HA6KNB-t (ma HG6N). Meg is látogattak bennünket, mi is őket -először még HA6NP (†) NagyPocak idejében-, innen datálódik a barátság a két klub között. A találkozókon biztos készültek fotók, vajon hol lehetnek?
Télen akadozott a fűtés, a gondnok (Zoli bácsi) minősíthetetlenül pocsék borát a jó viszony fenntartása érdekében innunk kellett, de nagyon szerettünk oda járni. Nyáron átúsztunk a szigetre a hurkáshoz, törzsvendégek voltunk a közeli étteremben, Rudi jóvoltából motorcsónakáztunk.
Ez idő tájt csatlakozott hozzánk egy időre Nagy-Kovács Elemér HA5UD és ekkoriban lépett közénk Gál Ernő HA5OG és Kerper SZÉPARCÚ Attila (†) HA5TH is.Szóval jól éltünk. Itt tartottuk Alex - ma RZ3OV illetve legújabban a qrz.ru szerint RT5Q - búcsúbuliját. Alex a megszálló szovjet hadsereg századosa volt, de mi inkább lelkes amatőrként, önzetlen jóbarátként ismertük meg, ma is emlegetjük látogatásunkat a gödöllői (ezt nem tudta kimondani) szovjet laktanyában.
Minden jónak (szerencsére a rossznak is) vége szakad egyszer, megkezdődtek a kastély felújítási munkái, közölték hogy ki vagyunk rúgva, a toronyszoba - legalábbis úgy tudtuk - valami fontos elvtársnak kell, ha elkészül. Hosszas tanakodás után Rudi vezetésével levelet írtunk a számunkra felfoghatatlan magasságokban székelő Kiss Lajos Vezérőrnagy Elvtárshoz, az MHSZ főtitkárához, (ezekre a nevekre persze nem, vagy nem jól emlékeztem, a Google segített) elpanaszolván kiseprűztetésünket. Lett is égbekiáltó botrány, óránként ordított valaki velünk telefonon Kollár Elvtárstól kezdve a legutolsó MHSZ-katonáig, aki úgy gondolta, lecseszhet bennünket.
Kacsóh elvtárs volt a legjobban felháborodva a szolgálati út be nem tartása miatt.
De - érdekes módon - mégse lett igazi baj, a főtitkár 100.000 Ft-ot adott, hogy építsünk magunknak QTH-t, ahol akarunk. Mi akkor már tudtuk, mit akarunk.
Lajosnak köszönhetjük az egészet. Lajos szülei és rokonai Gyömrőn vettek telket, hogy a 60-as, 70-es évek szokásainak megfelelően ott kertészkedjenek, kiegészítvén a szűkös forrásokat. Így hát Lajos is odajárt, barátokat, ismeretségeket szerezett. (Később nekünk is jó cimboránk lett BAGETTÁS Zoli (†). Bográcsos pacalpörköltjét ma is emlegetjük.) Talán 1983 tavaszán egy honvédelmi nap alkalmával utazott le a klub először Gyömrőre Tarsoly Lajos (később HA7WY) helyi MSZMP titkár meghívására. Lajos korábban híradós tiszt volt, innen származhatott a rádiózás iránti vonzalom.
Sátrat állítottunk, bemutattunk, népszerűsítettünk. Felmerült hogy helyet keresünk, Lajos felajánlotta a faluszéli MHSZ-lőtér melletti placcot, a régi piacteret. Boldogan elfogadtuk.
Tarsoly Lajosnak nem tudjuk elégszer megköszönni azt a rengeteg segítséget, amit a faház felépítése és az állomás kialakítása során kaptunk tőle. A helyi TÖVÁLL-on keresztül szerszámokat, néha anyagot, sőt Unyi Pista személyében munkairányítót kaptunk. Neki és szomszédunknak, néhai édesapjának, Feri bácsinak is rengeteget köszönhetünk. Megkezdődött az alapásás, betonozás - természetesen mindez önerőből.
Kuka adagolta - néha spórolósan - a cementet, mi többiek ástunk, betonoztunk.
Ekkor már - egy sikeres sorköteles tanfolyam következtében - köztünk volt Kardos István PISTIKE HA5AHX és Szatmári József SZATYOR ex HA5AHU is. Pistike karcsú ifjúként ugrálással tömörítette a feltöltésnek szánt földet, Unyi Pista el is nevezte Kengurunak. A mai súlyával sokkal hatékonyabb lenne ...
Jelenleg HAREC fokozatú vizsgám van, ennél magasabbat a jelen szabályozás mellett nem érhetek el.
Szerényen QSO-zom angolul, van néhány CW-összeköttetésem, kipróbáltam a DIGI üzemmódokat. Az SSTV még hátra van.
Néhány, nem túl rangos, de számomra kedves diploma tulajdonosa vagyok.
Gratulálok és további sikereket kívánok.
Mi a Szatyorral nem sorköteles tanfolyamról kerültünk a Klubba, hanem Krancit ismertük még úttörő korunkból a HA5KFM-ről.
Minden szabadidőnket a gyömrői faház építésével töltöttük, pedig már többen családos emberek voltunk. Pistike ugrálva döngölte a földet, HA5OG Ernőt letettük a félkész emésztő aljára ásni, este RF generátorból rögtönzött kalózadóval, W hívójellel, tört magyarsággal (CW) magamat amerikás magyarnak kiadva tréfáltam meg Ernőt a másik szobából.
A kánikulában ittuk a vizeshordóban hűtött "tűzforró" Fátra sört, esténként a strand mellett Donald Bélánál szórakoztunk (kulturáltan), éjjel a pártházban aludtunk, reggel ettük az udvarról a "mézédes és vajpuha" körtét. Hej, ha azok a falak mesélni tudnának...
Megvettük 100.000-ért a faházat (a tetőre már nem futotta), Kranci még kihozatta, aztán leköszönt, a klubtitkár Tóth Miklós HA5WU lett.
Igazi ácsot kaptunk a felállításhoz, akinek az volt az első dolga, hogy felaprította a főtartót. Mikor leesett és összetörte magát, Tarsoly Lajos maga jött ki építeni, hogy a megígért segítség meglegyen. Elkészült a ház, beszereltük a vizet, villanyt, csatornát, kis konyha, fürdőszoba is készült. Az utcáról a 70m-es kábelárkot már Lajos ásatta ki, arra már nem futotta az erőnkből.
Az átadóünnepséget 2005 decemberében a Töváll ebédlőjében tartottuk, volt vacsora, kaptunk valami oklevelet és Kacsóh elvtárstól egy
FT-757GX-et.
Az antennaoszlopokat a Töváll gyártotta.
Pistikével együtt áthangolt Veszprémek és Marosok árából fizette az oszlopokat a klub! Volt, hogy a 100.000 Ft-os állami működési költségen felül 300.000-et termeltünk!
A helyi vízműnek is dolgoztunk, többek között távfelügyeleti hálózatot építettünk, a bevételt természetesen az építkezésre fordítottuk.
Az alapgödröket (egy kivételével) magunk ástuk ki és magunk is betonoztunk. A forgatók felszerelésében segített, majd levizsgázott és hívójelet kapott Újvári Imike TATA HG7WN. Nyugdíjas mozdonyvezetőként lett rádióamatőr Mikoleczki Feri bácsi (†) ex HA7BG. A közeli Maglódról állt közénk Krasnyánszki HAJDÚ Jóska HA7JDU.
Mikor Jóskával hívójelesként megismerkedtünk, kiderült, hogy egyszerre voltunk a gödi rádiós úttörőtáborban gyerekként. Otthon előszedtem az emlékbe elrakott piros nyakkendőmet és megtaláltam rajta a Jóska aláírását.
Ahogy egymás után készültek az oszlopok, először az alsógödről átmentett quad került fel, később 5 és 6 elemes monobander Yagikat készítettünk és szereltünk fel a 3 felső sávra. 7 megára egy 3 elemes full-size Yagi készült, de ez sajnos nem sokáig állta a téli viharokat, egy 2 elemes Quad került a helyére.
Rudi a helyi iskolában is népszerűsítette a rádióamatőrködést, ennek eredménye Kovács KIS Viktor HA7SBQ és Gál Csaba DH7KU ex HA7XQ rádióssá válása.
Csabát és a Viktort én vittem először vizsgázni Pestre az Üllői útra.
Tán „A” vizsgát raktak, én meg unalmamban beültem egy URH B-re
...én is itthon vagyok, ráérek, találtam pár "nem mai" emléket...
Közben elkészült a tűzrakóhely és az asztal a padokkal, felállítottuk a leselejtezett katonai teherautókról nyert bodegákat, így a ritkábban és messzebbről idelátogató tagjainkat, Kósa JUNÓ Tibit (HA1US) vagy éppen Zsikét (HA1AS) és Jóskát (HA7JDU) is le tudjuk ültetni, el tudjuk szállásolni.
Amikor én először voltam lent, akkor már megvolt a kinti asztal (ha jól emlékszem valamilyen stégből készült).
A HG5C hívójelet 1989-ben kezdhettük használni.
4YD többek között Gyömrőre is beállított egyszer egy verseny közben váratlan ellenőrzésre. Teljesítménymérésről szó se volt, HI. Megkínáltuk őket egy tányér kajával és persze Imre ivott is ezt-azt. Akkor ajánlotta fel, hogy adjuk be a versenyhívójel kérelmet, meg fogjuk kapni. Addig csak a HG5A és a HG7B létezett, mi hiába próbálkoztunk.
Sok versenyen indultunk, szép eredményeket értünk el. Ebben az időben a versenyeken gyakori vendégünk volt Pitman Zoli HA1AG, Pék Ottó HA1AD és Retkes János (†) HA8UB is
Emlékszem, hogy 89-ben vitt el a Juno hozzátok, és amíg ki nem költöztem külföldre, számos otthoni ajtócsapkodást okozott a "gyömrőzés". A fősuli meg a westeles évek alatt is rengeteg élmenyen kötődik Gyömrőhöz, az első, igazi NAGY állomásról vegigkusózott SOAB (96 WWCW). A Lajossal rendszeresen kihúzott Beverage, "ami akkor jó, ha a Ferihegyi reptéren van a vége" :) s nagy kajálások. Igazándiból ott szoktam rá a sörre is :)
Büszkék vagyunk arra, hogy évekig klubtagunknak tudhattuk az ideiglenesen Magyarországon dolgozó Mike-ot (Mihály, WØYR) és Tom-ot (N9NC). Mindketten sokat segítettek, Mike-nak köszönhető az RTTY üzemmód beindítása. Már elköltöztek, de a kapcsolat nem szakadt meg.
Egy ideig fontos tagunk volt HA8LNN Zolika és HA7JJS Sanyi is.
Manapság (2014) a rádiót már a tagok hozzák, a forgatók mind gyáriak, a 3 felső sávra 2 egyforma 5 elemes 3 sávos TRIVAL Quad van fent, 7 megára egy 2 elemes Quad, az alsó sávokra dipolok.
Újabb tagjaink Visky Karcsi HA5BVK és Visky Gábor HA5BVG, manapság 5MA után talán ők a legaktívabbak.
Én először 1990-ben kerültem a klubhoz egy picit, első logomat még Tóth Miklós szentesítette. Érdekes kavarodás volt HG5RV Tóth János és Tóth Miklós közös vezetékneve miatt. A tanfolyamot az 5KRV-n -Krasnyánszki Évi mellett üldögélve- végeztem, de valamiért ott nem lehettem tag, átirányítottak az 5KKC-re. A félemeleten hegyekben állt a sok ócska Maros és Veszprém. Miklóssal párszor voltunk Gyömrőn, de én akkor kezdtem a középiskolát Vácott, majd a Bolyai-n rádióztam a HA5KEN-n. Aztán egy napfényes reggelen - azt gondolom 2004. január 1-én - felhívtam Miklóst, hogy "megy-e le", mert akkor csatlakoznék. Így is lett. Később HA5MA Laci is lejött és 7SBQ-nál állítottunk antennát - talán GP-t. Sokat láttam, sokat tanultam... Majd jövök!
HA5BVG Visky Gábor már nagyon régóta - tán úgy 15 vagy 16 éves korától (akkor sétált be a Bajcsy Zs. út 5.-be) – klubtagunk.
Anno én intéztem neki a BVG hívójelet is. Csupán nem volt túlzottan aktív. Aktív pár évvel azelőtt lett, hogy lehozta volna apukáját HG5BVK-t egy szilveszteri bulira.
HA7CR Lakézi Miki is gyakran kijár, a mikrovezérlős fejlesztéseit szent áhítattal csodáljuk. Párját ritkító PIC-keyerét mindannyian naponta használjuk. Csülkös bablevesben is nagyon jó és ő gondozza a klub VHF jeladóit is.
Kőhalmi Jóska HA5KJ is eljön néha, nélküle sokkal gyengébb lenne a technikai háttér, Lacival együtt sokat dolgoztak a "soha-el-nem-készülő" végfokunkon, ami végül - Jóskának köszönhetően - mégiscsak elkészült. A zseniális 2xGU-81-es végfokot is Jóska készítette.
4 évtizedes pályafutásom alatt nem találkoztam ennél jobb végfokkal, beleértve a gyári Drake, Henry, Heathkit vagy Yaesu PA-kat!
Legújabb tagjaink pedig Benkő Feri HA4BF és Varga János HGØNPJ. Informatikusok. Feri segített otthont találni a honlapunknak.
2011 nyarán felállítottuk az ötödik oszlopot is. Az amerikai gyártású kitekerhető rácsos oszlopot HA5MA Lacinak köszönhetjük, az ásást, betonozást, antennaszerelést már ketten csináltuk.
2013-ban felkerültek az antennák is. 2 db 6 elemes Yagi 6 méterre (itt is megköszönjük HA5JI Gyuri nagylelkű támogatását) és egy forgatható WARC dipol.
Az URH oszlopon évek óta csak egy árva 9 elemes F9FT figyel, az URH fejlesztések során eddig rendre elcsúsztunk valamin. Itt még sok tennivaló lenne. Próbálkozások azért voltak (2011) ...
Szerencsére néha jönnek új tagok, fiatalok is, de fogyunk és persze öregszünk. Van, aki örökre elment közülünk, van aki vélt vagy valós okok miatt sértődötten távozott, van aki ilyen-olyan okok miatt már nem rádiózik, van akit elküldtünk és van olyan is, aki remélhetőleg visszatér.
Azok, akik a hetvenes évek legelején lelkes ifjúként kezdték a rádiózást - HA5MA, HA5MD, HA5MO és magamat is ide számítom -, ma mind 60 felett vannak. A még öregebbek - de sajnos pár fiatal is - örökre eltávoztak.
De azért évenként még a legfontosabb versenyekre összeszedjük magunkat, a HA-DX-en mindig indulunk - volt, hogy különleges hívójellel.
Hosszú idő óta tagjai vagyunk a világbajnokságon résztvevő válogatott csapatnak, a HGØHQ-nak.
2007-ben a horvátországi Pasman-szigetről rádióztunk a HA-QRP versenyen.
2011-ben a HA4ØKKC hívójellel ünnepeltük meg a klub negyvenedik születésnapját.
2014-ben - HA5GY Pista ötlete alapján - klubunk bejegyezette a HG72QRP hívójelet is.
A szarvasi találkozón mindig ott vagyunk.
Sopronba is jártunk, sok baráttal, ismerőssel találkoztunk.
Gyömrőn több SOTA-összejövetelt is szerveztünk, jó kapcsolatokat ápolunk a Jánoshalmi Rádióklubbal és évről évre örömmel teszünk eleget HA8ZO Karcsi hajósi meghívásának.
Karácsony és Szilveszter között mindig megtartjuk a hagyományos évbúcsúztatót, ahol szép számmal összejövünk. De nem mindig kell indok. Péntek délutánonként néha csak úgy összejövünk, főzünk valamit a bográcsban, beszélgetünk, sörözünk.
Ilyenek voltunk, vagyunk:
A legközelebbi sörözésre gyere el te is!
Javíts bele! Egészítsd ki!
Írj saját verziót! Küldj fényképet, videót, filmet!
Írd meg a véleményedet!
Gál Csaba DH7KU (HA7XQ) segítségével digitális formát kapott néhány régi filmfelvétel, kicsit megvágtam, feliratoztam őket.
Vajon ki lehetett az operatőr?
Bp. 2014 ősz
Hogy mi történt azóta?
Most, 2016 tavaszán, régi VIDEO-8-as és VHS felvételeim rendezésekor (köszönet Pistikének a kölcsönadott kameráért, Lacinak a VHS lejátszóért) újabb felvételek kerültek elő. A felvételek időpontja, az operatőr személye nem mindig tisztázott, aki tudja, segítsen.
A videofájlok jelszóvédettek: ha5kkc
Szarvas 2003 Képek az amatőrtalálkozóról 06:22
SOPRON 2003 Képek az amatőrtalálkozóról 07:35
Buli Gyömrőn a 2005-ös BURABU után
HA8ZO, Géza bácsi, HA5GY, HA7JJS, HA5WU, HA5BVG, HA8LNN, HA5MO, HA7SBQ. 04:16
HA/4X6TT Gyömrőn
4X6TT, WØYR, HA5WE, HA5LV 02:16
Disznóvágás Gyömrőn HA1AS, HA7JDU, HA5MA, HA5LV, HA5AHX, HA5AHU, HA5WU, Gál Csaba, Kovács Viktor, Unyi Feri bácsi, Marika néni, Unyi Pista, Csaba apukája 05:16
Disznóvágás Gyömrőn brutál verzió 16:25
Junó 2020 szeptemberében osztotta meg velünk emlékeit:
Lassan 50 éve...( a padláson pakolásztam, akkor találtam meg):
Ezt meg én találtam itthon. A kitűző 1971-es lehet, 72-ben már engedélyes voltam.
(Egervári elvtárs aláírása az első logom borítóján).
HA1YA Gabi 2024 nyarán küldte ezt az 1980-as dokumentumot. Köszönjük!
QTH : Alsógöd (?)
Operátorok
: HA5MA, HA5MD (?)
2024 nyár végén újabb nagyszerű kordokumentum került elő, HA5MO Lajos rendelkezésünkre bocsájtotta a 2003 májusában, születésnapi ünnepségen készült videóját. Akkortájt lettünk 50 évesek, HA5LV, HA5MA és HA5MO.
Szereplők a megjelenés sorrendjében:
Viczián Laci HA5MA
Boros Lajos HA5MO
Tóth Miklós HA5WU
Mikoleczki Feri bácsi HG7BG †
Vázsonyi Sanyi HA7JJS
Újvári Imike Tata HA7WN
Kósa Tibi Juno HA1US
Básta Rudi HA5KP †
Tarsoly Lajos HA7WY †
Ferenczi Csaba HA5BV + XYL †
Kardos Pistike HA5AHX
Csaba Zsolt Kranci HA5LJ
Unyi Pista †
Marika
Kádár Viktor HA5LV
Gál Ernő HA5OG
Szatmári József Szatyor HA5AHU
Az eredetileg 51 perces felvétel VHS-C rendszerű kamerával készült, szerencsére Lajos a kamerát is kölcsönadta, másképp le se tudtam volna játszani.
Mostanra sikerült digitalizálnom, kis kozmetikázás után bő 30 percben teszem közzé.
A szereplők közül sokan már elhagyták a klubot, öten már az élők sorából is eltávoztak.
Bevallom, meghatottan néztem a róluk készült felvételeket. Meg persze a "fiatal", huszonegynéhány évvel ezelőtti ötvenéves önmagunk képeit.
Nézzétek szeretettel.